Su Tasarrufu Yapmanın 5 Yolu

Güncelleme tarihi: 11 Şub 2021


Günümüzde su tüketiminin olabildiğince yüksek, su rezervlerinin ise çok sınırlı olduğu suyu idareli kullanmak çok önemli. Bunun için evlerimizde, iş yerlerimizde bireysel ve toplu olarak alabileceğimiz bazı aksiyonlar var. Bunlardan bahsetmeden önce su tasarrufunun neden önemli olduğuna kısaca değinelim.


Su tasarrufunun neden önemli olduğu suyun önemi kadar açıktır. Su; tüm canlılar için hayati öneme sahip bir kaynaktır. Yaşamak için tüm canlıların suya ihtiyacı vardır. Bunun yanı sıra insanlar için su başka pek çok ihtiyacı karşılamak için de kullanılmaktadır. Bu kadar önemli olan kaynağımız suya sahip çıkmak, tasarruf yapmak ise bizim elimizdedir. Su tasarrufu yapmak için önerilerimizden bazıları ise aşağıdaki gibidir;


İlginizi çekebilir: Delifer Enerji Su Tasarruf Aparatı Perlatör


Musluklarınızda Bio Perlatör Kullanın


Evinizdeki muslukları kullanırken suyu ne kadar israf ettiğinizi çoğu zaman fark edemeyebilirsiniz. Oysa Delifer Enerji’nin zeytin çekirdeğinden yapılan dünyada rakipsiz olan ürünü perlatör sayesinde çok daha az su ile ihtiyacınızıkarşılamanız mümkün.


Doğada çözülebilen Bio Perlatör 1 dakikada 2,4 litre su tasarrufu sağlar. Bu miktar da bir muslukta, 1 yılda 350-400 ton su tasarrufu demektir. 2 yıl garantili olan Bio Perlatör Dünyada zeytin çekirdeğinden yapılmış tek üründür. Rakipsiz ve inovatiftir.


Bulaşık Makinesi Kullanın

Bulaşıklarınızı elinizde yıkamanız çok daha fazla su kaybı anlamına gelir. Bulaşık makinesi her bulaşığı aynı sui le yıkarken siz elinizde yıkadığınız her bulaşık için yeni su kullanırsınız. Bu da yoğun bir su israfına neden olur. Ayrıca bulaşık makinesini tam doldurmadan çalıştırmamaya da özen göstermelisiniz.


Bulaşık makinesi olmayan herkes için Bio Perlatörler az maliyeti ile bire bir çare olacaktır.


Dişlerinizi Fırçalarken Suyu Kapatın


Dişlerinizi fırçalarken suyu açık bırakıyor olabilirsiniz. Şimdiye kadar buna dikkat etmediyseniz bundan sonra dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Siz dişinizi fırçalarken boşa akan her damla suyun tasarrufunu da yine Bio Perlatör ile yapabilirsiniz.İkinci El Kıyafet Satın Alın


WWF’e göre, bir kilogram pamuk üretmek için 20.000 litre su gerekiyor, bu da yaklaşık bir pamuklu tişört ve bir pamuklu kot pantolon anlamına gelmektedir. Bu durumda her üretilen yeni kıyafet için çok yüklü miktarlarda su harcanıyor. Daha az kıyafetle satin alabilir ve ikinci el kıyafet konusunu önceliklendirebilirsiniz.


Yağmur Suyundan Yararlanın


Yağmur suyunu depolayabileceğiniz bir sisteminiz varsa bunu mutlaka kullanın. Yağmur suyunu daha sonrasında filtreleyerek kullanabilir veya bahçe işleri çiçek sulama gibi işler için kullanabilirsiniz.


İlginizi çekebilir: Bizimle İletişime Geçin!45 görüntüleme2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör